Deco Mariage

Promienna cera jesienią? Strobing krok po kroku!

Strona główna » Artykuły eksperckie » Promienna cera jesienią? Strobing krok po kroku!

Co to jest strobing? Ta technika makijażu oznacza nic innego, jak konturowanie twarzy za pomocą rozświetlenia. Jak dodać blasku cerze? Zobacz, dlaczego warto stosować strobing jesienią.

Jesienna aura to pochmurne dni i częsty brak słońca. Takie zestawienie sprawia, że skóra traci blask. Staje się ziemista, szara i nie wygląda efektownie. Czy można temu zaradzić? Tak! Do swojej makijażowej rutyny spróbuj włączyć strobing. To subtelny efekt rozświetlenia, który pozwoli uzyskać cerze efekt glow, nawet jesienią!

Jak uzyskać efekt rozświetlenia?

Makijażyści uwielbiają strobing, a piękna tafla na skórze prezentuje się zjawiskowo. Jak ją stworzyć? Nic nie dodaje twarzy blasku jak odpowiednio nałożony produkt rozświetlający. Efekt skóry, która odbija światło? Wystarczy wprawna ręka i rozświetlacz. Podobny skutek możesz uzyskać, stosując miejscowo podkład rozświetlający. Użyj np. podkładu mineralnego, który ma formułę sypkiego proszku. Daje efekt subtelnego blasku, a przy tym działa korzystnie na skórę.

54443-gkkopall.jpg

Technika krok po kroku

Produkt nakładaj palcem w odpowiednich miejscach lub, gdy używasz produktu sypkiego, aplikuj go za pomocą pędzelka. W tym celu dobrze sprawdzi się akcesorium o krótkim włosiu, którego używasz np. do blendowania cieni. Lekko zaznacz następujące obszary:

  • skronie, zaraz przy linii włosów;
  • grzbiet nosa;
  • kości policzkowe w najbardziej „wystającym” miejscu (tzw. „szczyty”);
  • łuk Kupidyna – obszar nad górną wargą;
  • miejsce pod łukiem brwiowym.

Następnie przygotuj się do eksponowania większych obszarów twarzy. Aplikuj produkt na:

  • czoło;
  • miejsce pod oczami („narysuj” kosmetykiem odwrócony trójkąt);
  • brodę i – opcjonalnie – żuchwę.

Efekt glow

Makijaż wykonywany za pomocą produktu rozświetlającego może początkowo przysparzać trudności. Warto uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć do uzyskania perfekcji! Takie konturowanie ma bowiem same zalety i może być wykonywanie przez kobiety niezależnie od wieku.

Rozświetlający make-up pomoże cerze wydobyć blask. Strobing nie tylko dodaje skórze glow i sprawia, że promienieje. Ma także działanie anti-age’ing. Dzięki temu, że odbija światło, optycznie spłyca zmarszczki wokół oczu i na czole oraz odmładza.