Ślub Pełen Miłości

Baby shower - pomysły na zabawy i prezenty

Strona główna » Warto wiedzieć » Baby shower - pomysły na zabawy i prezenty
Baby shower

Ocena: 4,1/5

Baby shower to przyjęcia organizowane na cześć… mającego przyjść na świat dziecka, jak również oczywiście jego mamusi. Moda na tego typu celebrację, jak wiele innych, przyszła do nas z Zachodu, głównie za sprawą amerykańskich filmów familijnych. I wygląda na to, że ta stosunkowo nowa, świecka tradycja ma się u nas coraz lepiej.

W zasadzie nie można się nawet dziwić rosnącej popularności przyjęć baby shower. Wszak mające nastąpić w niedługim czasie przyjście na świat nowego potomka, to świetna okazja do świętowania. Niemniej jednak baby shower różnią się od naszych tradycyjnych i dobrze już wszystkim znanych zwyczajów takich jak odwietki czy pępkowe. Dlaczego tak późno dotarł na nasze tereny? Jednym z powodów jest zapewne typowo polska obawa przed „zapeszaniem”, który przez wiele lat był swoistym hamulcem do organizacji przyjęcia baby shower, jeszcze przed narodzeniem dziecka. Nie zagłębiajmy się jednak w dalsze tego typu analizy, które nie zmieniają faktu, że baby shower jest jednym z najnowszych zwyczajów, a co za tym idzie, zasady jego organizacji rodzą wiele pytań i wątpliwości, które niniejszym postaramy się rozwiać. Przybliżmy sobie zatem najważniejsze zasady organizowania baby shower.

Kto organizuje baby shower?

W tym punkcie możemy również w naturalny sposób udzielić odpowiedzi na pytanie o to, kto bierze udział w baby shower. Jedno jest pewne, udziału w baby shower nie biorą panowie. Mężczyznom zdecydowanie wstęp wzbroniony. To typowo sfeminizowana „impreza”, w której uczestniczą wyłącznie panie. A kto organizuje baby shower? Do tego zadania nie ma przypisanej jednej konkretnej osoby, tak, jak w przypadku na przykład wieczoru panieńskiego i druhny Panny Młodej, która to odpowiedzialna jest za jego organizację. Baby shower organizują po prostu panie, które są w jakiś sposób bliskie sercu przyszłej mamy – siostra, przyjaciółka itd.

Organizacja baby shower krok po kroku

Ustalcie termin baby shower

Teoretycznie baby shower jest imprezą niespodzianką, ale obecnie rzadko organizuje się ją w takiej formule. Przede wszystkim termin musi być zgodny z planami przyszłej mamy, a ona sama powinna przecież czuć się jak najbardziej komfortowo. Najczęściej też woli ona być brać udział w organizowaniu baby shower. Jeśli nie aktywnym, to przynajmniej poprzez wsparcie swoimi pomysłami, doradzaniu listy gości, prezentów itd.

Najczęściej baby shower organizuje się w trzecim trymestrze ciąży. Dzięki prezentom, które mama otrzymuje na baby shower, możliwe jest skompletowanie pewnej części wyprawki, którą rodzice uzupełniają później o niezbędne elementy.

baby_shower_-_szwedzki_stol.jpg

Jeśli macie już termin baby shower, który powinien być dość odległy, aby udało Wam się dopilnować wszystkich kwestii z nim związanych, możecie działać według poniższej listy, która ułatwi Wam organizację baby shower.

Organizacja baby shower – kalendarz działań

 8-10 tygodni przed baby shower

 • ustalcie gospodarza – a mówiąc konkretniej, osobę, która baby shower będzie „prowadzić”. Da sygnał do zabaw, wytłumaczy ich zasady, przypilnuje, aby na stole nie zabrakło przekąsek dla gości, zasugeruje, w którym momencie mama powinna zacząć otwierać prezenty itd. Zdecydujcie czy z tymi obowiązkami poradzi sobie jedna osoba, czy może powinno ich być więcej, dwie lub trzy.
 • budżet baby shower – najlepiej w tej kwestii jest działać w porozumieniu z przyszłą mamą. To ona zdecyduje czy sama w całości pokrywa koszty związane z organizacją baby shower, ich część, czy może przyjęcie jest typowo „zrzutkowe”, czyli podobnie, jak w przypadku wieczoru panieńskiego, zakup wszystkich niezbędnych rzeczy, jak np. składników niezbędnych do przygotowania menu baby shower czy  też kupienie w sklepie dekoracji na baby shower, są pokrywane ze zrzutki, na którą składają się mające uczestniczyć w przyjęciu panie. Oczywiście, po wcześniejszym ustaleniu z nimi kwoty.
 • miejsce, czyli gdzie zorganizować baby shower – zawczasu ustalcie, gdzie będzie się odbywało organizowane przez Was baby shower. W domu przyszłej mamy, w restauracji, a może dość nietypowo – na świeżym powietrzu? Warto to wszystko wiedzieć wcześnie, bo jeśli na przykład podejmiecie decyzję, że baby shower odbędzie się w domu, trzeba będzie przygotować specjalne dekoracje na baby shower, które dodadzą przyjęciu klimatycznego charakteru.
 • baby shower i lista gości – podobnie, jak w przypadku innych rodzajów przyjęć, bardzo ważnym elementem planowania baby shower jest ustalenie z przyszłą mamą listy gości. Baby shower przeważnie nie są dużymi, hucznymi przyjęciami a raczej bardziej kameralnymi, w których uczestniczy około dziesięciu osób.

6 tygodni przed baby shower

 • wybierzcie temat przewodni baby shower – oczywiście, jeśli macie zamiar robić imprezę tematyczną. Choć owa tematyka może się przejawiać wyłącznie w wystroju miejsca, w którym odbywa się baby shower, znaleźć odbicie wyłącznie w kolorystyce, na przykład w zielonych dodatkach. Jedno jest pewne – planując tego typu rzeczy należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gust przyszłej mamy.
 • pierwsze zakupy – półtora miesiąca przed baby shower to dobry czas, aby wybrać się na pierwsze zakupy lub nawet jedynie orientacyjnie przejść do sklepów stacjonarnych czy przejrzeć ofertę sklepów online, aby zorientować się w cenach i dostępności na przykład wybranych dekoracji na baby shower
 • wysłanie zaproszeń do gości i powiadomienie ich o planowanym terminie baby shower. Gości na baby shower możemy zaprosić telefonicznie, mailowo, osobiście, przy czym z pewnością niezaprzeczalnie miłym akcentem będzie zaproszenie ich za pomocą specjalnych, okazjonalnych kartek/zaproszeń lub tradycyjnych pocztówek z dziecięcym motywem lub po prostu w pastelowych kolorach. Zawsze warto jest dodać na zaproszeniu RSVP (franc. répondez s'il vous plaît. po polsku dosłownie: proszę odpowiedzieć, z terminem najpóźniej na tydzień, przed ustaloną datą baby shower.
 • zaplanujcie menu organizowanego baby shower, jeśli zamawiacie catering, złóżcie zamówienie na konkretne potrawy, a jeżeli poczęstunek macie zamiar przygotować samodzielnie, zróbcie listę niezbędnych składników

Miesiąc przed baby shower

 • jeśli istnieje taka potrzeba, „zarezerwuj” sobie dodatkowe ręce do pomocy. Mianowicie, jeżeli baby shower będzie się odbywało w domu i nie zamawiacie cateringu, z pewnością poczęstunek trzeba będzie samodzielnie przygotować, do tego przyozdobić mieszkanie i zapanować nad całością ostatnich przygotowań. Właśnie wtedy niezastąpiona może się okazać pomoc innych osób.
 • zamów tort, jeśli istnieje taka potrzeba również krzesła, kwiaty i inne niezbędne ozdoby
 • przygotuj gry i zabawy, a także potrzebne do ich przeprowadzenia materiały

Tydzień przed

 • odezwij się do niezdecydowanych maruderów, którzy nie potwierdzili dotąd przybycia
 • jeśli baby shower ma się odbyć w Twoim domu, zacznij jego porządkowanie
 • jeżeli planujesz przeprowadzenie w trakcie baby shower zabaw i konkursów z nagrodami – kup je!

Trzy dni przed

 • zrób zakupy spożywcze, zacznij przygotowywać pierwsze potrawy – te, które bez problemy przetrwają w lodówce trzy dni

Dzień przed

 • dokończ sprzątanie mieszkania
 • upewnij się, że masz wszystko, co potrzebne
 • udekoruj mieszkanie, ustaw stół i krzesła (jeśli jest to konieczne)

W dniu baby shower

 • odbierz tort
 • rozwieś balony, rozstaw kwiaty itp.
 • pamiętaj o dobrej zabawie!!

Baby shower – zabawy i konkursy

W trakcie baby shower z pewnością nie powinno zabraknąć zabaw, gier i konkursów z elementem rywalizacji oraz innych atrakcji związanych z mamą i jej dzieckiem. Warto włożyć „trochę” wysiłku w ich przygotowanie, dzięki czemu przyjęcie baby shower będzie jeszcze weselsze i ciekawsze, a zaproszeni goście z pewnością będą się na nim świetnie bawili i wyniosą niezapomniane wspomnienia.

Zabawy na baby shower

 • "Dziecięce karaoke" – jeśli uda Wam się odnaleźć piosenki z czasów Waszego dzieciństwa (np. hity Fasolek, przeboje Natalki Kukulskiej – pamiętacie?), warto jest wydrukować ich teksty i przeprowadzić za ich pomocą odpowiednik karaoke z „dorosłymi” piosenkami, którego z pewnością nie raz byliście świadkiem na wielu imprezach (a może sami nawet w nich uczestniczyliście)

baby_shower_-_stol.jpg

 • "Imię dla dziecka" – to typowa dla baby shower zabawa, która polega na tym, że każda z uczestniczek baby shower na kartce lub kartoniku zapisuje swoją propozycję imion dla dziecka – zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Następnie kartki tnie się tak, aby imiona podzielić  na sylaby i/lub literki, wrzuca je do woreczka, z którego później wszyscy uczestnicy losują po jednej odciętej części. Ich zadaniem jest z wylosowanych sylab i literek, ułożyć imię dla mającego przyjść na świat malucha. To zabawa na baby shower, która jest połączenie przyjemnego z pożytecznym – wszak młoda mama zyskuje ciekawe propozycje imion dla dziecka…. Oczywiście z przymrużeniem oka.
 • "Talizman szczęścia" – to kolejna propozycja zabawy na baby shower, która oprócz rozrywki ma przynieść ze sobą również coś dobrego… Otóż polega ona na tym, że uczestniczki baby shower siadają w kółku. Na cienką gumkę długości około 15 centymetrów każda z pań pojedynczo nawleka koralik. Robiąc to wypowiada jakieś dobre życzenie skierowane do mamy i jej malucha. Kiedy to zrobi, podaje gumkę dalej, a kolejna pani powtarza tę czynność z następnym koralikiem i wypowiadając inne życzenie. Całość powtarzana jest tyle razy, aż cała gumka zapełni się koralikami. Brzegi gumki związujemy na supełek i w ten sposób powstaje bransoletka-talizman, która ma przynosić szczęście i radość.
 • "Dzieci sławnych rodziców" – przeszukaj gazety i powycinaj z nich zdjęcia dzieci, które mają sławnych rodziców: piosenkarzy, aktorów itd. W trakcie przeprowadzania jej tej zabawy na baby shower porozkładaj zdjęcia na stole. Zadaniem uczestniczek jest odgadnięcie tego, kto jest rodzicem każdego malucha.
 • "Niespotykane historie" – każda uczestniczka zabawy otrzymuje kartki, na których zapisane jest dziesięć różnych słów związanych z dzieckiem (na przykład: kołyska, smoczek, pieluchy, raczkowanie, gryzak,  chodzik, becik, pajacyk, łóżeczko, miś) i kolejnych dziesięć ze słowami nie mającymi nic wspólnego z dziećmi. Ta popularna zabawa na baby shower polega na ułożeniu przez każdą z pań historii, zawierająca wszystkie dwadzieścia słów.
 • "Kim jest to dziecko" – wszystkie panie biorące udział w baby shower, uczestniczące w zabawach i konkursach, przynoszą swoje zdjęcia z dzieciństwa. Fotografie rozkładane są na stole, a zabawa polega na odgadywaniu przez jej uczestniczki tego, kto znajduje się na poszczególnym zdjęciu.
 • "W ogniu pytań" – uczestniczki baby shower – również przyszła mama, otrzymują kartki i długopisy. Każda z nich na kartce zapisuje swoje własne pytanie: Np. „Jak sprawdzić czy dziecko ząbkuje?”. Następnie kartki odwracamy i podajemy osobie siedzącej po lewej stronie. Na nowo otrzymanej kartce piszemy odpowiedź na pytanie, które sami wcześniej zadaliśmy, a nie na te, które zapisała nasza poprzedniczka. Czynność powtarzamy kilkakrotnie. Na samym końcu odczytujemy ciekawe i czasem bardzo zabawne kombinacje pytań i odpowiedzi, które powstały w ten sposób: Pytanie: Jak sprawdzić, czy dziecko ząbkuje? Odpowiedz: Wylej odrobinę mleka na nadgarstek.

Baby shower – konkursy

 • konkurs wiedzy pt. „Kto zna lepiej przyszłą mamę” – tutaj swoją wiedzą w trakcie konkursu mogą popisać się wszystkie uczestniczki baby shower. Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest udzielanie odpowiedzi na pytania związane z gościem honorowym przyjęcia, czyli mamą. Listę pytań przygotowujemy jeszcze przed baby shower, a odpowiedzi konsultujemy z samą zainteresowaną. O co możemy pytać w trakcie tego konkursu? Na przykład o to czy mama zna płeć dziecka, kiedy było robione pierwsze ciążowe USG, jakie zachcianki kulinarne ma najczęściej, czy rodzice wybrali imię/imiona, czy mają zarezerwowany szpital, czy znany jest termin porodu,
 • ile cm ma w pasie przyszła mama? – to kolejne konkursowe zadanie, na które będą musiały odpowiedzieć uczestniczki baby shower. Warto jest pamiętać o tym, aby przeprowadzając ten wesoły konkurs w trakcie baby shower, być wyposażonym w centymetr krawiecki. Po to, aby, gdy wszystkie panie podadzą swoje odpowiedzi, można było mamę zmierzyć i zweryfikować, która z uczestniczek baby shower, a zarazem konkursu, była najbliższa prawdy.
 • trzecim, dużo bardziej rozbudowanym konkursem na baby shower jest… konkurs wiedzy na temat bajek. Propozycja zabawna, angażująca do udzielania odpowiedzi również przyszłą mamę. W końcu i ona powinna sprawdzić stan swojej wiedzy na temat bajek i zawczasu uzupełnić w niej luki. Przykładowe pytania, jakie można zadać w trakcie takiego konkursu, to:

* kto jest autorem „Akademii Pana Kleksa”? (odp. Jan Brzechwa)

* ilu było krasnoludków w bajce o Królewnie Śnieżce? (odp. Siedmiu)

* Jak imię nosi Teletubiś, który zawsze ma ze sobą czerwoną torebkę? (odp. Tinky-Winky)

* co przeszkadzało pewnej królewnie w wyspaniu się, mimo spania na kilku poduszkach? (odp. Ziarnko grochu)

* Jak nazywali się główni bohaterowie baki „Arabella”? (odp. Arabella, Peter, Rumburak, Zła Wiedźma, Pani Maierowa, Pan Maier, Król, Królowa, Diabeł Blekota, Książe Wilibald, Xenia, Czarownik Vigo, Nauczyciel Adam, Dzieci Państwa Maierów)

* Którego dnia tygodnia był emitowany program „Piątek z Pankracym” i o której godzinie? (odp. O godz. 16:40 w piątki)

*Jak się nazywała pierwsza dobranocka w telewizji Polskiej? (odp. „Jacek i Agatka”)

* Synek Rumcajsa to:

a) Burmuszek

b) Cypisek

c) Dziabdziuszek

(odp. Cypisek)

* W filmie o kocie spełniającym siedem życzeń, jak nazywał się główny, koci bohater? (odp. Radamenes)

* W jaki sposób w smerfnej wiosce pojawiła się Smerfetka? (odp. Dzięki złej magii Gargamela, który stworzył ją ze złych pobudek – w celu szpiegowania pozostałych smerfów)

* W którym polskim mieście możemy odwiedzić Europejskie Centrum Bajki? (odp. W Pacanowie)

* Ile lat ma Papa Smerf? (odp. 542 lata)

 • „Co jem?” – do przeprowadzenia w trakcie baby shower tego konkursu, potrzebne będą słoiczki z gotowym jedzeniem dla dzieci. Każdej z uczestniczek po kolej zawiązujemy usta, a następnie częstujemy je dziecięcym jedzeniem Zadanie tego konkursu polega na odgadnięciu smaku jedzenia, co może być o tyle zabawne ze względu na fakt, że tego typu propozycje jedzenia dla dzieci potrafią być naprawdę ciekawymi połączeniami: risotto z brokułami i kurczakiem, kurczak z kaszą manną, jagnięcina z kluseczkami, warzywa z indykiem, mango z twarożkiem, winogrona z różanym puree i wiele innych

Baby shower – pozostałe atrakcje

 • odlew ciążowego brzuszka – w sklepach z asortymentem baby shower można kupić specjalne zestawy plastrów do wykonania gipsowych odlewów brzuszka. Odlewy takie można wykonać właśnie w trakcie naszego przyjęcia, pomalować na różne kolory, co będzie świetną pamiątką nie tylko dla mamy, ale w przyszłości również dla jej dziecka.
 • wpisy do pamiątkowej księgi – pamiątkowe księgi gości to świetna atrakcja nie tylko weselna. Zostawienie wpisów z kilkoma miłymi słowami, wspomnieniami ze wspólnej zabawy, ciepłymi życzeniami itd. sprawdzi się również jako atrakcja baby shower.

Prezenty na baby shower

Prezenty dawane mamie z okazji baby shower powinny, co oczywiste, nawiązywać do ciąży i macierzyństwa. Najchętniej dawanymi, a zarazem otrzymywanymi prezentami na baby shower są prezenty praktyczne, czyli takie, z których faktycznie będzie można skorzystać, a nie takie, które będą np. wyłącznie ozdobą dziecięcego pokoju. Połączeniem prezentu efektownego i praktycznego są kultowe już – torty pieluszkowe. Można je kupić w sklepie lub przygotować samodzielnie. Tort pieluszkowy dawany na baby shower to nic innego, jak złożone ręcznie pieluchy jednorazowe z dodatkami w postaci pluszowych misiów, gryzaków, butelek, śliniaków i innych drobiazgów. Cena takich tortów waha się od 100 do 260 zł. – w zależności od ich wielkości.

 Inne propozycje prezentów na baby shower to na przykład:

 • ubranka dla dzieci: śpioszki, skarpetki, czapeczki, koszulki. Najważniejsze, aby były wykonane z dobrej jakości materiału oraz aby można je było maleństwu łatwo nakładać i zdejmować.
 • pieluszki – ich nigdy nie jest za dużo, przecież małe dzieci potrzebują dziennie od kilku do kilkunastu zmian pieluch
 • produkty kosmetyczne/do kąpieli: pudry, zasypki, oliwki, kremy, mydełka, specjalne nożyczki do obcinania maleńkich paznokci, myjka do ciała, płyn do kąpieli, szczotka do włosów lub pływające zabawki
 • butelki, termosy, śliniaczki, sterylizatory, podgrzewacz do butelek  albo laktator
 • akcesoria do wózka lub łóżeczka – kocyk, komplet pościeli, smoczek poduszka, przewijak lub grzechotki do zaczepienia nad łóżeczkiem lub przy wózku 
 • bon na zakupy w sklepie z akcesoriami dla dzieci
 • zabawki dla malucha
 • fotelik samochodowy
 • wózek
 • nosidełko
 • chusta do noszenia dziecka

Menu na baby shower

Żadne dobrze zorganizowane przyjęcie nie może odbyć się bez właściwego poczęstunku. Nie inaczej jest jeśli chodzi o baby shower, w związku z czym opracowanie menu, jest istotną kwestią w zakresie przygotowań do baby shower. Menu baby shower powinno być przede wszystkim zdrowe – przecież to poczęstunek również dla przyszłej mamy, która powinna odżywiać się zdrowo. Dobór menu na baby shower jest  łatwiejszy, jeśli przyjęcie organizujecie w jakimś lokalu. Wtedy też, spośród przygotowanych wcześniej propozycji wybieracie te, które pasują Wam najbardziej. Więcej przygotować w zakresie menu na baby shower wymaga sytuacja, kiedy potraw nie zamawiacie, a przygotowujecie je samodzielnie w domu. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czego nie mogą jeść ciężarne kobiety, a także indywidualne upodobania smakowe przyszłej mamy, która jest w końcu gościem honorowym baby shower.

baby_shower_-_tort.jpg

baby_shower_-_swieczki.jpg

baby_shower_-_ciastka.jpg

baby_shower_-_ciasteczka.jpg

Czego nie powinny jeść przyszłe mamy? Jakie dania i ich składniki niewskazane są dla kobiet w cąży?

 • sery pleśniowe
 • surowe jajka
 • napoje gazowane
 • tatar mięsny i warzywny
 • produkty z mleka niepasteryzowanego
 • rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber
 • sok z aloesu
 • wątróbka
 • ryby: szczupaki, okonie, sandacze, węgorze, miętusy
 • owoce morza podawane na surowo

Najczęstszym sposobem przygotowania jedzenia na baby shower jest ustawienie tzw. „szwedzkiego stołu” z przekąskami, bez podawania dań głównych na ciepło. Jednak jeśli chcecie je podać w trakcie Waszego baby shower, nic nie stoi na przeszkodzie w ich przygotowaniu.

Poniżej prezentujemy Wam przykładowy jadłospis, potrawy z menu, które możecie uwzględnić w trakcie organizowanego przez siebie baby shower:

 • Przystawki i przekąski

- szaszłyki owocowe

- cykoria z pomarańczami

- grzanki z serem i szynką

- tosty z pastą z awokado

- koreczki z pomidorkami koktajlowymi

- cukinia faszerowana serkiem ricotta

- sałatka meksykańska

- sałatka migdałowa z kiełkami

- sałatka porowa z kiełkami

- sałatka witaminowa

- sałatka z brukselki z migdałami

- sałatka z kalafiora z kiełkami brokuła

- sałatka z kwaszonej kapusty z jabłkiem

- surówka z kalafiora

- surówka z kapusty kwaszonej z papryką

- surówka z selera

- surówka ze szczypiorkiem

 • Zupy

- barszcz ukraiński

- barszcz z buraków

- rosół

- zupa jarzynowa

- zupa rybna

- krem z pieczarek

 • dania główne

mięsne

- cielęcina z puree z zielonego groszku

- grillowane kotleciki z indyka

- kotlety z kurczaka z pieczarkami

- kurczak duszony

- kurczak duszony ze śliwkami i orzeszkami piniowymi

- kurczak w sosie pieczarkowym

- lasagne

- risotto z kurczaka lub indyka

rybne

- cytrynowy halibut

- makrela z sosem malinowym

- ryba zapiekana na szpinaku

- sałatka rybna

- zupa rybna

- łosoś z rusztu

- pasta rybno-serowa

- pasztet z ryby

warzywne

- bakłażany z ryżem

- brokuły w cieście

- faszerowana kaszą cukinia lub papryka

- gołąbki z zielonym groszkiem i pęczakiem

- jarski bigos

- kasza krakowska z warzywami

- zapiekanka po grecku

- fritatta z cukinią, marchewką i pomidorami

- kotlety z orzechów brazylijskich

- kremowe curry warzywne

 • napoje

- chłodnik z botwinką

- koktajl bananowo-migdałowy

- koktajl z melona i truskawek

- smoothie truskawkowy

- koktajl witaminowy

- koktajl zielony z bananów i szpinaku

- krem z papai

- mus bananowy

Baby shower – dekoracje

Najczęstszym motywem dekoracji towarzyszących przyjęciom baby shower, są naturalnie dekoracje, które nawiązują do małych dzieci: kolorowe baloniki, girlandy, pastelowe nakrycia stołów, talerzyki, kubeczki, serwetki np. z motywem bocianów przynoszących dzieci czy z jakimkolwiek innym elementem nawiązującym do ciąży i macierzyństwa. W różnych miejscach mieszkania możecie również porozkładać butelki do mleka, smoczki, grzechotki itd. Dekoracje na baby shower możecie wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie macie na to czasu, możecie skorzystać z asortymentu np. sklepów internetowych oferujących gadżety na baby shower.

baby_shower_-_dzieciatko.jpg

baby_shower_-_dekoracje.jpg

Życzenia na Baby shower

Bez względu na to czy życzenia przyszłej mamie składamy osobiście, czy poprzez kartkę załączoną do prezentu, chcemy aby były piękne, wzruszające lub zabawne. Jeśli nie mamy smykałki poety, możemy pokusić się o skorzystanie z gotowych życzeń na baby shower. Decyzja o tym, które wybierzecie, należy do Was. Oto kilka naszych propozycji życzeń z okazji baby shower.

przerywnik

I sercom Waszym da widok radosny!
Jak mała jaskółka na początek wiosny.
Serdeczną miłością, z prawdziwą szczerością
Niech kocha świat!
I w owej miłości, dla całej ludzkości
Niech żyje Sto Lat!

przerywnik

Z okazji narodzin Waszego Maleństwa, które napełniło Wasz dom radosnym gwarem i ruchem, życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a wszystkim Wam – odkrywania nowych uroków wspólnego życia.

przerywnik

Z okazji narodzin waszego maleństwa, życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a Wam – odkrywania nowych uroków wspólnego życia.

przerywnik

Życzymy Młodym Rodzicom wiele szczęśliwych i radosnych dni, a Waszemu (j) synkowi (córeczce) wszelkiego dobra i powodzenia przez całe życie.

przerywnik

Życzę Ci, Najmniejsza Kruszynko, pogodnego dzieciństwa, śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół najlepszych na świecie, i życia z fantazją, mądrego i dobrego, i wszystkiego, wszystkiego najlepszego.

przerywnik

Nasza dzielna przyszła mamo,
Trochę czasu Ci zostało,
Ale finał jest już bliski
I zaraz będzie po wszystkim.
I na świecie, po tej stronie
Przywitamy szczęście Twoje,
Co jak promyk słońca mały
Rozpromieni dom Twój cały,
Stając się sensem istnienia
Źródłem ciepła i spełnienia.
Bądź więc dzielna i cierpliwa,
Niech uśmiechu nie ubywa.
Dla nas jesteś wciąż ta sama,
Choć z nowym imieniem MAMA

przerywnik

9 miesięcy oczekiwania,
Wylegiwania i objadania.
Kilka miesięcy dolegliwości,
Wzruszeń, radości, napadów złości.
Wiele tygodni przygotowania
Ćwiczeń oddechów i przewijania,
Malutkich ciuszków kompletowania
pieluch, butelek, smoczków do ssania.
To wszystko po coś, ten chaos cały
Ciąża jest magią, cel jest wspaniały.
Bo po tych wielu miesiącach tycia
Czeka nagroda za rolę życia.
Bądź w niej więc taka, jaką być pragniesz,
a szybko serce maluszka skradniesz,
który nagrodzi wszystkie trudności,
dając Ci w zamian morze miłości.

przerywnik

Bycie mamą potrafi być prawdziwym cudem,
Magią, która zmienia życia twego sens
Chociaż macierzyństwo bywa również trudem,
Tajemnicą szczęścia – każda chwila jest.
Dziś gdy jesteś blisko najpiękniejszej  z nich,
Gdy wkrótce doświadczysz wielkiego spełnienia,
Życzymy Ci tego z całych naszych sił,
By prawda się stała wcieleniem marzenia.
Miej siłę, energię do podboju świata,
Niech dziecko najlepszym będzie przyjacielem,
Wychowuj je czule i wspieraj przez lata,
Niech nic Was nie dzieli, za to łączy wiele.
Bądź taką, co budzi się rano z uśmiechem,
Taką, co zasypia pełna szczęśliwości,
Rozkwita, gdy „mamo” odbija się echem,
Ma wielkie poczucie matczynej wartości.

przerywnik

Z okazji narodzin Waszego synka życzymy mu zdrowia i beztroskiego dzieciństwa, a Rodzicom – wygranej w toto – lotka i cierpliwości.

przerywnik

Z okazji Waszego Maleństwa, które napełniło dom radosnym gwarem i ruchem, życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a Młodym Rodzicom – odkrywania nowych uroków wspólnego życia.

przerywnik

Z okazji narodzenia potomka życzenia wytrwałości, cierpliwości oraz bezmiaru miłości, która wszystko zrozumie oraz wspólnego szczęścia rodzinnego.

przerywnik

Największe szczęście dla ojca i matki,
Nad dobra ziemskie, rozkosze, dostatki.
To ich krew-życie, to ich własne dziecię,
Co im nad wszystko droższe jest na świecie.

przerywnik

Waszej ślicznej maleńkiej córeczce życzymy dużo zdrowia, beztroskiego dzieciństwa, cierpliwości i wyrozumiałości dla rodziców oraz wiele miłości i radosnych dni.

przerywnik

Szczęśliwym Młodym Rodzicom gratulujemy zdrowego bobasa i życzymy, by był dla Was radością i światłem na całej drodze życia.

przerywnik

Radość tu u nas wielka, niech żyje nowa obywatelka!

przerywnik

Z tej to okazji ślemy szczerych życzeń słowa;
Niechaj ta Wasza pociecha dziś nowa
Radośnie jak kwiatek w pogodny dzień lata,
Niechaj się chowa w zdrowiu, długie, długie lata.Średnia ocena: 4,1 / 5 (67 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Podróż poślubna
Dojrzała Panna Młoda
Zwyczaje weselne
Dzieci na weselu - poradnik


Polecamy:


Komentarze

M 2016-08-09 11:24

Cudowne porady do zorganozowania takiej swietnej imperzy jaka jest baby shower!
Cudownym prezentem bedzie tort z pieluszek, ktory jest tez praktyczny bo piekuszki mozna pozniej zuzyc.
Zapraszam do pluszowej pracowni :)
ww.facebook.com/pluszowapracownia

Agnieszka 2016-09-04 16:20

Świetny artykuł, na pewno skorzystam przy organizacji swojego Baby Shower. Zapraszam www.rodzicielnik.pl

pecha 2016-09-15 14:14

Polecam wejść na strone http://mc-kreatywnawytwornia.blogspot.com/ lub https://www.facebook.com/mc.kreatywnawytwornia/. Świetne pomysły na przent!

Jamama 2016-11-03 18:47

Baby Shower to chyba jedna z najfajniejszych tradycji Amerykańskich, które zaczynają być coraz bardziej powszechne w Polsce. I super! ja wspaniale wspominam swój Baby Shower, który zorganizowały dla mnie przyjaciółki. Super pomysłem na prezent jest takie pudełko do spania Lulu Babybox, można do niego zapakować wszystkie pozostałe upominki i wygląda to pięknie :) http://lulubabybox.pl/

Marta 2016-12-19 18:27

Ciekawe i przydatne porady, z chęcią skorzystam w przyszłości. Mnie osobiście najbardziej podoba się tort pieluszkowy, który jest świetnym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy. Osobiście mogę polecić prezentdlanoworodka.pl

karolinamajewska 2017-07-28 10:05

Super, bardzo przydatny artykuł :) Mój baby shower już się zbliża i myślę, że w menu imprezy na pewno uwzględnię, któreś z opisanych przez Was potraw. Znalazłam też inny, bardzo ciekawy artykuł o organizacji baby shower, warto przeczytać: https://pozytywka.com/kilka-pomyslow-na-baby-shower

Aj 2017-10-30 09:45

Na baby shower świetnie sprawdzi się też bezalkoholowy szampan z brokatem. MEGA efekt gwarantowany https://megustawino.pl/.../drinki.../cloudem-blue/

klara 2017-11-22 13:52

Kupiłam ten szampan i mnie nie przekonał, smakuje jak soczek.... Znaczne lepiej smakują wina 0%, szczególnie różowe- niczym się nie różni od prawdziwego!


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.