rustykalne-wesele.pl

Weselna sukienka, czyli modowe wyzwanie dla kobiety

Strona główna » Artykuły eksperckie » Weselna sukienka, czyli modowe wyzwanie dla kobiety

Kobieta chce wyglądać modnie i ładnie nawet na co dzień, gdy wybiera się do kiosku po gazetę, czy po bułki do osiedlowego sklepu. Nie trzeba więc tłumaczyć, jak pragnie wyglądać w dniu wesela, na które została zaproszona. Modna sukienka jest wówczas podstawą eleganckiego wyglądu. Jednak nie można też zapomnieć o dodatkach – buty, biżuteria, torebka. Jak podołać temu wyzwaniu?

Warto rozpocząć od ustalenia oczekiwań

Można doradzać kobiecie i podpowiadać, która sukienka jest dla niej najlepsza, ale to i tak nie sprawi, że będzie z niej zadowolona. To ona musi w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania, na przykład dotyczące kroju, długości i stylu. Powinna odpowiedzieć sobie na kilka pytań – czy ma być bardzo elegancka, typowo balowa, czy może koktajlowa. Ważne jest, aby też określiła długość – mini, midi czy maxi. Krój i styl ma ogromne znaczenie i w zasadzie od tego zależy, czy kobieta będzie czuła się w niej dobrze. Tylko znając oczekiwania kobiety wybierającej się na wesele można cokolwiek jej w tym temacie podpowiedzieć. Inspiracje jaką sukienkę wybrać znaleźć można na moda360.pl/damskie/sukienki

Kilka wskazówek

Wybierając sukienkę na wesele, trzeba wziąć pod uwagę to, że kobieta ma nie tylko ładnie wyglądać niczym prawdziwa gwiazda filmowa, ale również czuć się w niej wygodnie. Wobec tego oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

  • Sukienka powinna być elegancka – bez względu na to, czy ma to być duże, czy małe wesele, eleganckie czy kompletnie na luzie, sukienka powinna być elegancka, choć bez przesady. Warto zastanowić się nad koktajlową kreacją, która będzie pasować na wesele i później jeszcze na kilka innych, być może też mniej uroczystych wydarzeń. Taką na pewno będzie sukienka o długości od midi do maxi, nigdy mini.
  • Sukienka na wesele to sukienka do tańca – w wybranej sukience kobieta będzie musiała siedzieć przy stole, prezentować się przed kamerą i aparatem, a także i przede wszystkim tańczyć. Musi być bardzo wygodna. Chodzi o to, by nie była zbyt ciasna – to zwykle prowadzi do dyskomfortu i podwijania się do góry. Jeżeli będzie zbyt luźna, trzeba uważać, aby za mocno nie odsłaniała ciała podczas szybkich tańców. Taka może też po prostu spadać. W sukience na wesele nie chodzi o to, by ją poprawiać przez całą uroczystość, ale by czuć się w niej po prostu swobodnie.
  • Sukienka w modnym fasonie i kolorze – szukając sukienki warto wybrać tę, która ma modny na dany moment krój i kolor. Wystarczy wybrać się do odpowiedniego butiku, aby zapoznać się z najnowszą kolekcją i kupić naprawdę modną kreację. Fason czy krój powinno się dobierać do swojej figury. Jeżeli kobieta nie jest zbyt szczupła, nie powinna kupować luźnej sukienki typu tuba czy w kształcie trapezu. Gdy zaś jest niska, warto by wydłużyła się, wybierając sukienkę do ziemi. Kobiety, które nie narzekają na zbyt małe piersi, a nawet przeżywają, że są zbyt duże, powinny szukać sukienki z dużym dekoltem, na przykład z wycięciem w kształcie litery „V”.

czarna-sukienka.jpg

A jakie dodatki?

Wybór butów, torebki i biżuterii zależy od wybranej sukienki, dlatego trudno jest na ten moment cokolwiek radzić. Warto natomiast wspomnieć, że dziś już nie kupuje się torebki w tym samym kolorze co buty i na odwrót. Na pewno jednak warto postawić w tej kwestii na klasykę i elegancję. Proste buty, elegancka nieduża torebka i do tego biżuteria w złocie lub srebrze – zależnie od wybranej sukienki i jej koloru.

Z powyższego wynika, że wybór sukienki na wesele, a także pozostałych dodatków wcale nie jest łatwy. Okazuje się jednak, że w tym całym zamieszaniu, którym można nazwać wyzwaniem, jest cała przyjemność. Najpierw kobietę ogarnia panika, później szał biegania po sklepach, a na końcu, gdy już włoży na siebie to wszytko, zrobi fryzurę i makijaż, czuje się wyjątkowo i nabiera większej pewności siebie. Wszystko wskazuje więc na to, że warto rozejrzeć się za modną kreacją bez względu na to, z jakimi zamieszaniem to wszystko się wiąże.